ANTİPHELLOS ANTİK KENTİ

ANTİPHELLOS ANTİK KENTİ

admin admin Haziran 17, 2018 0 Yorumlar

Ülkemizin birçok bölgesinde sayısızca medeniyetin izleri bulunmaktadır. Bu medeniyetlerden birisi de Antalya’nın Kaş ilçesindeki Antiphellos kentidir. Eski uygarlıklardan birisi olan Likya’nın liman kentleri içerisinde yer alan Antiphellos Antik kenti, zaman içerisinde bağımsız bir kent olarak ortaya çıkmıştır. Bu kent özellikle Roma döneminde önemli kentlerden birisi haline gelmiştir.
Antiphellos antik kentine ait olan sur kalıntıları, yarımadanın birçok yerinden görülebilir. Bu yarımadanın içerisinde tapınak ve tiyatro kalıntıları bulunur. Tiyatronun en üst kısmından Kaş ve Meis adasının doğal manzarası görünür. Bölgede çok sayıda kaya mezarı ve lahit vardır. Bu kalıntılar kente ayrı bir estetik ve zenginlik katar. Antiphellos Antik kenti, Kaş ilçesinin değişik yerlerinden görülebilir ve bu kent haftanın her günü ziyarete açıktır.

Antiphellos Antik Kenti Eğlence Yerleri

Hem Antalya hem de Antalya’nın tüm ilçeleri turizm en önemli mekanları olarak bilinir. Bu turistik bölgelerde keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için birçok mekan bulunur. Birçok turistin ilgisini çeken Antiphellos antik kenti de eğlence mekanları arasında kendisine yer bulmuştur.
Bölgede turizm ile alakalı eğlence mekanlarının yanı sıra farklı lezzetlerin tadına bakabileceğiniz restoranlarda vardır. Bu restoranlar, geleneksel lezzetlerden dünya mutfağına kadar birçok yemeği tatma imkanı sunuyor. Antiphellos Antik kenti içerisinde yer alan bu restoranlarda yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.
Antalya Antalya’nın tüm ilçeleri turizme öncülük yapan yerler arasındadır. Türkiye’nin turizm tanıtımı konusunda birçok etkinlik yapılmaktadır. Antiphellos Antik kenti festivalleri de bu etkinlikler arasındadır. Bu etkinlikler her sene düzenli olarak yapılmaktadır ve bu aktiviteler birçok kişi tarafından oldukça ilgiyle karşılanmaktadır. Tanıtım ve sosyal etkinlikler yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir.

Antiphellos Antik Kentine Ulaşım Nasıl Olur?

Antalya’ya tatil için geldiyseniz ve bu yörenin kültürel yanlarını keşfediyorsanız Antiphellos Antik kenti de gezmeniz gereken yerler arasında yerini alacaktır. Antalya bölgesinin sınırları içerisinde birçok antik kent bulunur ancak bu kentler arasında en göze çarpan Antiphellos Antik kenti olarak karşımıza çıkar. Akdeniz bölgesine tatile gelen ya da sadece gezme amaçlı dolaşan birçok kişinin ilgisini çeken bu yere gidebilmek için birçok yöntem vardır.
Antiphellos kentine hem hava yolundan hem de kara yolundan ulaşabilmek mümkündür. Hava yolu ile gitmek istediğinizde Antalya havalimanına inmeniz gerekir. Antiphellos kenti Antalya’nın Kaş ilçesi sınırlarında yer aldığı için buradan sonrasında karayolu ulaşımını kullanmalısınız. Havalimanından Kaş bölgesine ulaşmak yaklaşık olarak 1.5, 2 saat arası yol gitmeniz gerekmektedir.
Kaş ilçesine ulaşmak için bir başka alternatif yol ise Dalaman havalimanıdır. Bu havalimanından indikten sonra Kaş bölgesine gitmek 1 ya 1,5 saat arası sürer. Alternatif yol güzergahının yanı sıra kendi arabanız ile de Finike-Demre karayolunu kullanarak Kaş bölgesine ulaşabilirsiniz.

0 Yorumlar

Cevabınızı bırakın