KAŞ GEZİ REHBERİ 

KAŞ GEZİ REHBERİ 

admin admin Şubat 17, 2018 0 Yorumlar

Antalya’nın Kaş ilçesi hem yapılacak şeyler hem de gezilecek yerleri ile çekici bir tatil bölgesidir. Kaş ilçesini yaz ayları ile sınırlamak mümkün değildir. Dört mevsim uğrak yeri olabilecek noktalardan birisidir. Temiz denizi ve sıcak insanları ile bilinen Kaş ilçesi birçok aktivitenin de merkezi konumundadır. Kaş gezi rehberi içerisinde bulunan detaylara bu yazımızda göz atarsak söyleyebileceğimiz birçok şey vardır.
Kaş bölgesinde yapılabilecek aktivitelerin yanı sıra tarih ve kültür anlamında da söylenebilecek pek çok şey mevcuttur. Her yıl binlerce turisti ağırlayan bu bölge, birçok kültürel etkinliğinde sahibi konumunda bulunur. Turizmin gelişmesi açısından yapılan kültürel festivaller ile Türkiye’nin birçok yöresi ve yemekleri tanıtılır. Ayrıca tatile gelmek isteyenler içinde ekonomik ve huzurlu bir tatil sizleri beklemektedir.

Kaş’ta Yapılabilecek Aktiviteler

Kasta Yapilabilecek Aktiviteler

Kaş gezi rehberi planınızı ayarlamadan önce küçük bir araştırma yaparak Kaş bölgesinde neler yapılabileceğinize bir göz atabilirsiniz. Antalya’nın Kaş ilçesine tatil için ya da gezmek için geldiyseniz yapabileceğiniz birçok aktivite olduğunu fark etmişsinizdir. Bu aktivitelerden ilki, Caretta Caretta ile dalış yapmaktır. Dalış yapmak için gidebileceğiniz yerlerin başında Kekova bölgesi gelmektedir. Ancak Kekova bölgesine karayolu ulaşımı olmadığından özel tekne kiralayarak gidebilirsiniz.
Kaş ilçesinde yapabileceğiniz bir diğer aktivite ise camping’dir. Denize sıfır bir alanda doğa ile iç içe olarak huzur dolu bir kamp dönemi geçirebilirsiniz. Kaş gezi rehberi listenizde mutlaka olması gereken aktivitelerden biriside Likya yolunda yürüyüştür. Muhteşem manzarayı seyredip, Likya uygarlığının kalıntılarına bakarak yürümek isteyebilirsiniz.
Yapılacak listenizin son durağı ise antik kentleri gezmek olabilir. En önemli antik kentlerden olan Patara, Kekova ve Xanthos kalıntılarının neler olduğunu görmek isteyebilirsiniz. Gezerken antik kentler hakkında birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Akdeniz bölgesinin en nadir ilçelerinden birisi olan Kaş, sualtı, tarihi ve doğal güzellikleri sebebi ile Türkiye’nin gezilmesi gereken yerleri arasındadır. Gezi rotanızda olması gereken Kaş ilçesinin görülmesi gereken birçok yeri vardır.

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Saklıkent kanyonunun içerisinde Bey dağlarının kaynak suyu bulunur ve kanyonun uzunluğu 15 kilometredir. Saklıkent kanyonuna gitmek için Saklıkent kemer kavşağından ilerlemeniz gerekmektedir.

Likya Antik Kentleri

Lidya uygarlığının tarihini keşfetmek için Kaş ilçesini ziyaret edebilirsiniz. Lidya uygarlığı kentleri; Patara, Olympos, Myra, Pinara ve Xanthos olarak karşınıza çıkar. Bu antik kentler Kaş ilçesine yakın bir konumda bulunmaktadır.

Kale Köy ve Simena Kalesi

Kaleköy, çiçekli sokakları ve yüksek tepede bulunan sinema kalesi ile birlikte masal kitaplarından fırlamış gibi görünen yerlerden birisidir. Kale köy yerleşim yerinde oldukça az insan topluluğu hayatını sürdürmektedir. Sinema kalesi de enfes görüntüsü ile ziyaretçilerini selamlayan mekanlardan birisidir. Kaş ilçesine yapacağınız yolculuk boyunca görmeniz gereken başka yerlerde bulunur. Rotanızı bu yerlere çevirerek gezmeye devam edebilirsiniz.

0 Yorumlar

Cevabınızı bırakın