KALKAN GEZİ REHBERİ 

KALKAN GEZİ REHBERİ 

admin admin Şubat 17, 2018 1 Yorum Yap

Antalya’nın batısında bulunan Kaş ilçesine bağlı bir belde olan Kalkan, doğal güzelliklerden bir tanesidir. Orman ve denizler ile çevrili olan bu bölge, birçok turistin uğrak yeridir. Özellikle İngiliz turistlerin ilgisini çeken Kalkan bölgesinde birçok İngilizin yaşadığı bilinmektedir. Kalkan, birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir bölgedir. Kalkan’da tatil yapmanın yanı sıra pek çok aktivitede gerçekleştirilebilir.
Gezilecek yerler ve aktivitelerin çokluğu sebebi ile Kalkan gezi rehberi listeniz oldukça dolu olabilmektedir. Yapılabilecek aktivitelerin başında denize girmek gelmektedir. Kalkan’ın berrak ve masmavi denizinde yüzmek güzel bir tatil deneyimi yaşatır. Ayrıca dalış yaparak denizin altında bulunan tarihi kalıntıları keşfederek farklı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 Kalkan’da Neler Yapılabilir?

Kalkan denildiği zaman ilk akla gelen yerlerden birisi Patara plajıdır. Antik kent içinde bulunan bu uzun plaj, birçok turistin ziyaret ettiği alanlar arasındadır. Patara plajının yanı sıra gezip görebileceğiniz pek çok plajda vardır. Tarihi meraklıysanız ve kültürel yönden bilgilerinizi artırmak istiyorsanız uygarlık kalıntılarını gezebilirsiniz.
Kalkan gezi rehberi içeriğinde gitmeniz gereken yerlerden bir diğeri de Saklıkent kanyonudur. Doğal güzellikler ile bütünleşmiş bu yapıları ziyaret ederek güzel vakit geçirebilirsiniz. Kalkan’da yapacağınız tekne turları ile mavi ve yeşil renklerin güzelliğine doyabileceksiniz. Bu tekne turları ile batık antik kentlerin kalıntılarına bakabilir ve Meis adasına giderek farklı bir yer görebilirsiniz.
Kalkan bölgesine her mevsim gelebilirsiniz ancak rahatlıkla gezip keyfini çıkarabileceğiz aylar genellikle mayıs ve eylüldür. Yaz aylarında Kalkan’a geldiğinizde oldukça kalabalık bir ortam ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Kalkan tatil beldesine geldiğinizde kalabileceğiniz konaklama imkanları oldukça fazladır. Özellikle otelde ve kiralık villalarda kalarak keyifli tatil sezonu geçirebilirsiniz.

Kalkan’da Gezilmesi Gereken Yerler

Kalkanda Gezilmesi Gereken Yerler
Kalkanda Gezilmesi Gereken Yerler

Kalkan bölgesine tatile geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken birçok mekan vardır. Bu mekanları şöyle sıralayabiliriz;
Kaputaş Plajı
Letoon Antik kenti
Pirha Antik kenti
Mavi mağara
İnbaş mağarası
Kalkan gezi rehberi listemizde bulunan bu yerleri kısaca açıklayalım.
Kaputaş Plajı
Kaputaj plajı görünüşü ile oldukça ilgi çekici plajlardan birisidir. Berrak ve masmavi olan bu plaja baktıkça huzur ve sakinlik hissedeceksiniz. Kaputaş plajına ücretsiz bir şekilde girebilir ve vakit geçirebilirsiniz.
Letoon Antik Kenti
Xanthos Antik kenti ile komşu olan Letoon kenti, Yunan mitolojisindeki birçok tanrı ve tanrıçanın tapınaklarına sahiptir.
Pirha Antik Kenti
Pirha antik kenti, Likya uygarlığının kentlerinden birisi olarak varlığını belirli bir dönem boyunca sürdürmüştür. İçeriğinde kaya mezarları ve lahitler bulunur.
Mavi Mağara
Karayolundan ulaşımı olmayan ve sadece tekne ile gidilebilen yerlerden olan mavi mağara, mükemmel bir manzaraya sahiptir.
İnbaş Mağarası
Dar bir ağıza sahip olan İnbaş mağarasına ulaşım teknelerle yapılmaktadır. Masmavi denize girerek mağaranın yüzeyini ve içeriğini keşfedebilirsiniz. Bu mağaraları gezmek farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

1 Yorum Yap